Estetinis plombavimas

Estetinis dantų plombavimas yra viena iš populiariausių kosmetinės odontologijos procedūrų.

Dabar žmonės į odontologo kabinetą ateina ne tik norėdami, kad būtų pašalintas arba sutaisytas sugedęs dantis, bet ir siekdami savo išvaizdos pagerinimo. Į odontologą dėl šios paslaugos pacientai kreipiasi norėdami atlikti nudilusių ar nuskilusių dantų atkūrimą dantų formos padailinimą. Estetinis plombavimas taip pat taikomas tuomet, kai reikia pašalinti tarpus tarp dantų, kurie vizualiai kenkia bet kuriai šypsenai. Tokio plombavimo metu atliekamas tarsi sluoksninis danties atkūrimas, kuris leidžia pasiekti natūralią dantų spalvą, formą, skaidrumą bei individualius danties bruožus.

Estetinis plombavimasKodėl svarbu atlikti estetinį plombavimą, jeigu dantys yra pažeisti?

  • Pažeisti dantys leidžia greičiau vystytis ertmėms, dėl kurių vėliau atsiranda dirginimas ir didesnis skausmas.
  • Atsiradęs jautrumas dėl pažeisto danties verčia atsisakyti šaltų, karštų bei saldžių ir rūgščių gėrimų bei maisto produktų.
  • Pažeistus dantis, kurie yra negydomi, lengvai gali paveikti bakterijos, o tada dėl jų atsiradimo didėja tikimybė susirgti įvairiomis ligomis.
  • Pažeistų dantų negydymas gali paskatinti jų irimą.

Kaip vyksta estetinio plombavimo procedūra?

Prieš atliekant plombavimą labai svarbu, kad būtų pasirūpinta visišku ertmės išvalymu. Tam turi būti pašalintas ne tik suminkštėjęs audinys, bet ir pakitusios spalvos jo dalys. Tada apsauginės gumos pagalba izoliuojama ta vieta, su kuria bus dirbama. Tuomet reikia užpildyti sutvarkytą ertmę paruošta plomba. Telieka, kad plomba sukietėtų naudojant specialią mėlynos šviesos lempą ir tuomet dantis būtų nupoliruotas ir sulygintas su natūralia danties forma.

Kad atlikus estetinį plombavimą jo efektas išliktų kuo ilgiau, reikia:

  • Bent dieną po procedūros atsisakyti tokių maisto produktų, kurie turi dažančių savybių: raudonas vynas, burokėliai, tabakas, juoda arbata ir panašiai.
  • Praėjus keletui savaičių, rekomenduojama apsilankyti pas odontologą, kad būtų nustatyta dantų būklė ir procedūros veiksmingumas.
  • Nepamiršti kasdienės dantų priežiūros: dantų valymas pasta, tarpdančių siūlo bei skalavimo skysčio naudojimas.
  • Siekiant išvengti greito dantų paviršiaus nusidėvėjimo ir natūralaus blizgesio praradimo, reikia nenaudoti kietų medžiagų turinčių dantų pastų bei labai kietų dantų šepetėlių.